Компанія Amazon отримала від Федеральної комісії зі зв’язку США дозвіл на запуск своїх супутників для забезпечення широкосмугового бездротового інтернету. Про це повідомляє видання Space News.

Регулятор схвалив проєкт Amazon щодо розміщення на низькій навколоземній орбіті 3236 супутників. Проєкт отримав назву Project Kuiper. Згідно з планами компанії, супутники розмістять у три «шари» — на висоті  590, 610 та 630 км над Землею.

Космічна компанія United Launch Alliance, яка відповідає за технічне забезпечення проекту, заявила про те, що перші два прототипи супутників Kuiper можуть бути запущені вже протягом найближчих місяців. Це станеться, коли компанія проведе перший запуск своєї ракети Vulcan Centaur. До того ж, Amazon законтрактувала 92 космічних місій з ULA, Arianespace і Blue Origin заради розгортання Kuiper. Загальна вартість проекту становить мільярди доларів.

Слід зазначити, що Amazon ще має узгодити з відповідними профільними комісіями питання щодо орбітального сміття. Також кожні шість місяців компанія надаватиме регулятору звіти стосовно того, яких заходів вона вживає для запобігання зіткнення супутників з іншими об’єктами в космосі.

«Життєвий цикл» устаткування становить 7 років роботи. Після цього Amazon має провести їхню безпечну утилізацію.

Нагадаємо, Федеральна комісія зі зв’язку США надала компанії SpaceX дозвіл на розгортання 7500 супутників Starlink другого покоління на висоті 525 км, 530 км і 535 км.

Коменти