Сервіс Starlink протягом кількох років роботи кілька разів піднімав ціни як на обладнання, так і на абонплату, середня швидкість інтернету при цьому суттєво знизилася.

Також 22 лютого в США було оголошено про запровадження різних цін на термінали, що працюють у різних зонах. Під час запуску системи, для всієї країни діяла єдина ціна – $99, з березня 2022 року її підняли до $110 на місяць.

Відтепер користувачі в зонах “обмеженої доступності” платитимуть $120 на місяць, а в зонах “надлишкової доступності” – $90. Доступність визначається співвідношенням кількості абонентів до кількості супутників, що обслуговують їх для кожної зони.

Така зміна означає, що користувачі з найнижчою швидкістю інтернету платитимуть більше.

Згідно зі звітами Ookla, за перший квартал 2022 року середня швидкість завантаження Starlink у США знизилася з 90,6 до 62,5 Мбіт/с між, швидкість завантаження за цей період впала з 9,3 до 7,2 Мбіт/с.

Хоча Starlink і планує запускати нові супутники, поки невідомо, чи покращиться динаміка зміни швидкості інтернету, адже все нові й нові користувачі під’єднуються до мережі.

Засновник і керівник видання Tokar.ua. Програміст, адміністратор української Вікіпедії.

Коменти