Застосунок для персоналізації новин на базі ШІ Artifact працює з січня. Спочатку він мав обмежений доступ, а наразі став доступним для всіх користувачів, повідомляє The Verge.

Однак, відзначає видання, Artifact не здійснив «революційних» змін. Головна сторінка додатку пропонує користувачам новини, які, «на думку» штучного інтелекту, можуть їх зацікавити. Проте вже є скарги, що деякі із запропонованих технологією новин є застарілими та неактуальними.

Видання пропонує звернути увагу на вкладку «Профіль». Вона є цікавішою  за відсортовані за темами добірки статей у «Заголовки». Також відмічається, що за підсумками перегляду 10 статей, ШІ формує історію їх читання та визначає індивідуальні уподобання.

Додаток дозволяє «мінусувати» статті, що не цікаві користувачам. Це зменшує кількість подібних статей у майбутньому. Також є можливість синхронізувати свої контакти з застосунком, щоб бачити новини, що зацікавили ваше оточення.

Розробниками додатку є Кевін Сістром та Майк Крігер, співзасновники Instagram. Artifact доступний для безкоштовного завантаження на iOS і на Android. Наразі додаток не підтримує українську мову.

Нагадаємо, дослідники із OpenAI, Стенфордського та Джорджтаунського університетів переконані, що великі мовні моделі на кшталт ChatGPT можуть бути використані для зумисної дезінформації користувачів соцмереж.

Коменти