Дослідники з різних країн висловили стурбованість тим, що нові правила регулювання генної інженерії в Китаї можуть виявитися неефективними. Про це повідомляє BBC.

Докторка Джой Чжан з університету Кенту, міжнародна експертка з управління редагуванням генів у КНР, нарікає на те, що китайська влада «регуляторно недбала», тому у нових правилах генної інженерії, що діють у Піднебесній, багато лазівок для приватних експериментів.

Теоретично нові правила стосуються всіх науково-дослідних установ. Вони регулюють все, що стосується генного моделювання людини — роботи з її тканинами, органами, ембріональними клітинами. Правила були оновлені після скандалу навколо китайського лікаря Хе Цзянькуя з міста Шеньчжень. П’ять років тому той  заявив, що створив перших у світі немовлят з відредагованими генами. За його словами, двійнята Лулу і Нана ще під час ембріонального розвитку зазнали втручання в ДНК, яке зробило їх стійкими до ВІЛ-інфекції. Експериментатора оштрафували й відправили за ґрати в 2019 році. В січні цього року він вийшов на волю і вже заявив, що планує відкрити власну клініку.

Своєю чергою Китай відкидає всі закиди і заявляє, що правила відповідають міжнародним стандартам.

Нагадаємо, китайський технологічний гігант Baidu заявив про те, що завершив тестування власного чат-боту зі штучним інтелектом.

Коменти