Американський стартап Lonestar Data Holdings виходить у космічний простір. Для фінансування проекту з будівництва дата-центру на Місяці залучено інвестиції у сумі $5 млн. Планується, що перший сервер запустять наприкінці 2023 року, повідомляє Gizmodo.

У рамках втілення в життя свого проекту Lonestar Data Holdings планує створити на Місяці життєздатну платформу для зберігання та обробки даних. Для цього на планеті буде встановлено декілька дата-центрів з підключеними серверами зі збереження і передачі цифрової інформації.

Перший з них, на 16 терабайт, вагою 1 кг, з’явиться вже наприкінці цього року. Міні-центр матиме зв’язок з посадовим модулем та живитиметься від нього. Якщо він буде успішним, наступні дата-центри стануть автономними. У планах компанії розгорнути їх на поверхні Місяця вже до 2026 року.

За словами журналістів, велика кількість центрів обробки даних на нашій планеті призводить до зростання споживання енергії та цифрового забруднення. Розміщення дата-центрів у космосі сприятиме збереженню довкілля на Землі та безпечнішому зберіганню даних.

Раніше ми повідомляли, що новий очільник Twitter Ілон Маск розглядає можливість закриття одного із трьох основних дата-центрів компанії в Сполучених Штатах.

Коменти