На початок 2023 року обсяг світового ринку напівпровідникових виробів склав $41,33 млрд. в порівнянні з $50,74 млрд у 2022 році. Інформація про падіння на 18,5% світового попиту на чипи оприлюднена у звіті аналітичної компанії Semiconductor Industry Association (SIA).

Щодо детального розгляду по регіонам, то збільшення обсягів продажу чипів на 0,6% досяг лише європейський ринок. В той же час у Японії, Азійсько-Тихоокеанському регіоні, Північній та Південній Америці та Китаї зафіксовано спад. Наразі Китай лідирує за зниженням обсягу ринку на 31,6% у січні.

Президент і головний виконавчий директор SIA Джон Ньюффер відзначив, що після рекордно високих продажів на початку 2022 року, зафіксовано значне «охолодження» світового ринку напівпровідників у другому півріччі та першому місяці 2023 року.

Однак, зафіксований спад є циклічним. Ньюффер наголошує на стабільності й прибутковості ринку напівпровідників у довгостроковій перспективі через важливість мікросхем у передових технологіях.

Раніше стало відомо, що, поки західні країни вводять санкції проти агресорки-росії, китайський експорт до рф мікрочипів, електронних компонентів і сировини, що застосовуються у воєнних цілях, істотно збільшився.

Коменти