Випробування гібридного автомобіля провела китайська компанія-машинобудівник XPeng. За задумом розробників, автомобіль з кузовом типу універсал має їздити дорогами й літати. Інформацію щодо випробування розповсюдило видання Gizmochina. У своїй статті видання посилається на публікацію китайського автоблогера у соцмережі Weibo.

На відео представлений зліт автомобіля. Він має шасі з колесами та чотири величезні гвинти на даху, які розганяються перед злетом протягом хвилини. Злетівши, автівка зависає на висоті кількох метрів, погойдуючись. Далі вона трохи пролітає вперед й не розвертаючись повертається назад та незграбно сідає.

Компанія-розробник автомобіля, що літає, мала на меті зниження навантаження на автомагістралі й зменшення шуму у мегаполісах. Однак зі своєю задачею винахід впорався доволі погано, відзначає Gizmochina. Його гвинти дуже гучні, а створені ними потоки повітря настільки потужні, що гнуть гілки дерев.


Напевно летюче авто потребує значного доопрацювання. Коли воно може з’явитися на ринку, наразі не повідомляється.

Нагадаємо, раніше власний винахід — ноутбук, який працюватиме протягом двох років після однієї зарядки, — представив розробник-ентузіаст Андреас Еріксен.

Коменти