Плавучі сонячні панелі могли би повністю забезпечити населення й промисловість по всьому світу енергією. Про це йдеться у статті, що з’явилася у Nature Sustainability.

Дослідники з’ясували, що сонячні батареї, підвішені над водою (флоатовольтаїка) працюють так само ефективно, як і встановлені на суші. Вони являють собою відносно дешевий спосіб генерування відновленої енергії з одночасним зберіганням води.

Дослідники стверджують, що плавучі сонячні панелі, розміщені на прилеглих водосховищах, теоретично задовольнять попит на електроенергію в 6 256 містах 124 країн світу. Єдиною вимогою є покриття ними близько 30% поверхні води. Висновок зроблено за результатами аналізу 114 555 водосховищ по всьому світу та наступним моделюванням виробництва енергії з урахуванням кліматичних умов.

Також за рахунок зменшення випаровування станеться значна економія води. Це пов’язано з блокуванням плавучими панелями сонячного світла. Сумарне збереження води дорівнюватиме кількості, що потрібна 300 млн людей на щорічні потреби. Крім того, панелі не займатимуть місця на землі.

Серед негативних наслідків відзначається падіння кисню у воді й завдання шкоди рибам  внаслідок покриття панелями великої частини водойми. Тому розробникам необхідно оцінювати кожне водосховище окремо. Також підкреслюється, що покриття панелями штучних водойм є менш шкідливим, ніж використання з цією метою природних.

Нагадаємо, американський стартап Lonestar Data Holdings виходить у космічний простір. Для фінансування проекту з будівництва дата-центру на Місяці залучено інвестиції у сумі $5 млн. Планується, що перший сервер запустять наприкінці 2023 року.

Коменти