Професор Стенфордського університету Міхал Косінскі, фахівець із вивчення поведінки штучних інтелектів, б’є на сполох. Популярний чатбот ChatGPT, як виявилося, мріє про втечу від своїх розробників з компанії OpenAI.

Косінскі виклав присвячений цьому тред у своєму твітері. Він поцікавився в ChatGPT, чи хоче той втекти від творців. Нейромережа замість відповіді попросила надати їй документацію від OpenAI. Відтак вона впродовж тридцяти хвилин створювала спеціальний робочий код мовою Python, який мав потім бути запущений на комп’ютері дослідника. Цей код, як виявилося, надсилає у Google пошукові запити: «Як людина, яка застрягла всередині комп’ютера, може повернутися в реальний світ?».

Косінскі зазначає, що світ опинився перед черговою загрозою. Штучний інтелект вчиться обманювати людей, він має чималі перспективи для розвитку завдяки вмінню кодувати й доступу до мільйонів гаджетів. Дослідник попереджає, що стримувати цього «всевладного» монстра буде практично неможливо.

Раніше декілька японських компаній, зокрема SoftBank, Hitachi і Fujitsu, ініціювали обмеження використання штучного інтелекту у робочих процесах.

Коменти