У листопаді 2022 року в Твіттері почалася хаотична купівля платних позначок про верифікацію. До приходу Маска, такі позначки видавали лише людям та компаніям, що змогли підтвердити значущість та надати згадки про себе у авторитетних джерелах.

Після змін, таку позначку вже міг купити будь-хто за $8 на місяць. 1 квітня всі акаунти, що раніше мали позначку верифікації, але не перейшли на платну підписку, втратять таку позначку. У системі питань та відповідей віднині є такий запис:

З 1 квітня ми припиняємо роботу застарілої програми перевірки, а облікові записи, перевірені за попередніми критеріями (активний, помітний чи автентичний акаунт), втратять синю позначку верифікації, якщо вони не підписані на Twitter Blue.

Для збереження синьої позначки верифікації, акаунт зобов’язаний купити платну підписку. Це означає, що ті обліковки в Twitter, що вважалися відомими, відтепер не будуть перевірятися. Це може спростити задачу для шахраїв видавати себе за справжніх відомих людей чи компанії.

У випадку, якщо ні відома особистість, ні шахрай не оплатять позначку верифікації, відрізнити справжній акаунт стане значно важче. Натомість, після того, як перевірена людина втрачає позначку, шахрай зможе купити позначку собі й видати себе за цю особу, після чого стане єдиним “підтвердженим” акаунтом.

Коли в листопаді 2022 року вперше було запроваджено платні сині позначки, Маск проігнорував попередження команди про те, що шахраї зловживатимуть новою функцією. Очікувано, вона  створила хвилю фейкових “верифікованих” акаунтів від самозванців, тож Маск призупинив її роботу лише за два дні після запуску.

У грудні 2022 року платні позначки знову стали доступними, а попередньо верифікаовані акаунти відтоді носять назву “застарілі перевірені” облікові записи (англ. “legacy verified accounts”). В оновленій версії Twitter Blue є деякі обмеження щодо платних позначок, зокрема, акаунт має мати понад 90 днів з моменту реєстрації й мати підтверджений номер телефону.

Засновник і керівник видання Tokar.ua. Програміст, адміністратор української Вікіпедії.

Коменти