Перша у світі художня галерея, в якій представлено картини, створені штучним інтелектом  (ШІ), відкрилася в Dead End Gallery в Амстердамі, Нідерланди.

Про це пише EBU.

В Dead End Gallery презентовано цифрові картини й інтерактивні інсталяції, створені штучним інтелектом, або «художниками», яких створив штучний інтелект. Так, наприклад, в галереї представлено роботи «Іріси Нови» — «художниці», яку створили програмісти за допомогою спеціального програмного забезпечення.

Презентовані на виставці картини можна придбати. Ціна їхня коливається від $3 до 10 тисяч. Водночас власник галереї Констант Брінкман визнає, що, хоча кожне з полотен є унікальним, бездоганним їх не назвеш. Так, багато з них мають відомий ґандж картин, створених ШІ — у зображених людей проблеми з кінцівками, в них по шість пальців.

Наразі  в суспільстві точиться дискусія щодо того, чи можна вважати намальовані ШІ картини мистецтвом. До одностайного висновку ще не дійшли.

Нагадаємо, очільник компанії Incarnate Games Джейсон Аллен, посів перше місце у конкурсі образотворчого мистецтва в Колорадо. Він презентував картину, створену штучним інтелектом  Midjourney. Ця картина отримала першість у номінації “Цифрове мистецтво”.

Коменти