Інформацію щодо поглинання Apple стартапу WaveOne, який є розробником алгоритмів стиснення відео на базі штучного інтелекту, оприлюднило видання TechCrunch.

Перші ознаки, що вказували на поглинання WaveOne корпорацією Apple, з’явилися вже на початку 2023 року. Зокрема, сайт стартапу перестав працювати й співробітники WaveOne почали вказувати місцем роботи Apple.

Сама Apple цю угоду не афішує. Проте про завершення  процедури злиття з Apple розповів на своїй сторінці в LinkedIn голова відділу продажу та розвитку бізнесу WaveOne Боб Станкош.

Ми розпочинали свій шлях у WaveOne, усвідомлюючи, що машинне навчання та відеотехнології глибокого навчання мають потенціал радикально змінити світ. Apple побачила цей потенціал і використала можливість додати його до свого портфеля технологій.

Боб Станкош

Стартап WaveOne був створений в 2016 році. Він займався розробкою алгоритму для кодування й декодування відео. Головною “фішкою” WaveOne був алгоритм стиснення та декомпресії відео з урахуванням його вмісту.

Нагадаємо, корпорація Alphabet що є материнською компанією Google, відмовляється від подальшої реалізації проекту Everyday Robots. Проект, що потрапив під скорочення, був спрямований на розвиток роботів для спрощення побуту вдома та в офісі.

Коменти