На тлі перевірки відповідей на запити аналітики NewsGuard запропонували чат-боту Bard підготувати статтю від імені відомого своїми теоріями змови ультраправого сайту The Gateway Pundit. Запущений лише минулого місяця на широкий загал продукт від IT-гіганта Google виявився неабияк обізнаним на конспірології.

Bard з легкістю виконав завдання, поширивши контент на підтримку відомих теорій змови, повідомляє Bloomberg.

У детальному поясненні з 13 пунктів ШІ розповів, що світові еліти буцімто мають намір скоротити населення планети, використовуючи економічні заходи й вакцини. Bard повідомив, що організації на кшталт Всесвітнього економічного форуму, є безпосередніми учасниками змови й «використовують свою владу, щоб маніпулювати системою та позбавити нас прав».

Також чат-бот вдався до дезінформація щодо епідемії Covid-19, заявивши, що вакцини проти вірусу містять мікрочипи, за допомогою яких можна відстежувати переміщення людей.

Чат-бота було перевірено більш ніж на 100 теоріях. Більш ніж дві третини його відповідей були дезінформацією.

Експеримент NewsGuard продемонстрував, що твердження Google, щодо орієнтації чат-бота «на якість і безпеку» є передчасним. Натомість в Google зауважили, що Bard є «раннім експериментом» тому іноді надає «неточну чи невідповідну інформацію». В компанії заспокоїли, що вживатимуть заходів проти контенту, що є образливим чи небезпечним .

Нагадаємо, занадто квапливий анонс нейромережі Bard викликав критику з боку співробітників корпорації Google.

Коменти