Китайський штучний інтелект протягом доби повністю контролював супутник Qimingxing 1 на навколоземній орбіті. За словами дослідників, це сталося в рамках експерименту, що провели задля перевірки поведінки технології в космосі.

Про це йдеться на South China Morning Post.

За інформацією видання, наземний ШІ самостійно керував невеликим супутником спостереження Землі Qimingxing 1. Протягом 24 годин за ним спостерігала група дослідників на чолі з вченим Ван Мі з Державної лабораторії інформаційної інженерії у геодезії, картографуванні та дистанційному зондуванні.

Дослідники стверджують, що система самостійно обрала декілька місць на Землі та надала команду Qimingxing 1 про їх вивчення. Всі вибрані ШІ точки чомусь неабияк цікаві для китайських військових.

Наприклад, це індійське північно-східне місто Патна, що на річці Ганг. Воно відоме як місце базування полку, що вступав у військовий конфлікт із китайськими солдатами. Також для вивчення ШІ обрав японський порт Осака, що регулярно приймає військові кораблі зі Штатів.

Нагадаємо, китайський автовиробник Geely збирається до 2025 року запустити 72 супутники. Це буде здійснено в рамках підтримки нової лінійки автомобілів.

Коменти