Нову версію мовної моделі GPT, основою якої є чат-бот ChatGPT, поки що не навчатимуть. Інформацію про це підтвердив гендиректор і співзасновник OpenAI Сем Альтман, повідомляє The Verge.

Голова компанії відзначив, що розробники «ще якийсь час» не будуть приділяти увагу GPT-5. Наразі в компанії зосередяться на актуальній версії GPT-4 та «інших речах», що стосуються проблем безпеки.

Альтман не розповів, з якої саме причини розробники не працюватимуть над GPT-5. Журналісти вважають, що це сталося через розповсюджений нещодавно лист за підписом групи експертів з галузі ШІ. Фахівці закликають розробників штучного інтелекту, зокрема, OpenAI, до призупинення навчання платформ, що є «потужнішими за GPT-4».

Експерти занепокоєні з приводу безпеки майбутніх систем, однак їхні думки щодо характеру потенційної загрози від ШІ та необхідності «призупинення» розвитку галузі різняться.

Нагадаємо, восени може з’явитися проміжна версія ChatGPT-4.5 від OpenAI. Натомість вже зараз вчений-інформатик Джефрі Гінтон, якого вважають «хрещеним батьком штучного інтелекту» попереджає про небезпеку неконтрольованого розвитку ШІ, а в звіті Goldman Sachs, одного з найпотужніших світових банків світу, йдеться про те, що ШІ і сервіси, підґрунтям яких він є, можуть залишити без роботи близько 300 млн людей по всьому світу.

Попри попередження щодо можливих загроз людству OpenAI роботу над алгоритмом не припиняє. Гендиректор компанії-розробника ChatGPT Сем Альтман навіть не виключає, що колись штучний інтелект зможе зруйнувати капіталізм.

Коменти