Футуристичний концепт космічного житла, запропонований аерокосмічним гігантом Airbus, є просторішим і комфортнішим за всі попередні концепції. Орбітальне житло розраховано на чотирьох членів екіпажу, однак може бути пристосовано й до восьми астронавтів. Для екіпажу передбачено тимчасовий прихисток від руйнівної дії невагомості.

Про це повідомила компанія на своєму сайті.

Багатоцільовий орбітальний модуль отримав назву LOOP. Він складається з трьох  кастомізованих палуб, що з’єднуються між собою тунелем-теплицею. Його габарити дозволяють вписатися в обтічник ракети-носія Starship від компанії SpaceX. Базова конфігурація LOOP складається з житлової й наукової палуб та палуби-центрифуги зі штучною гравітацією, для тимчасового полегшення від невагомості.

Повідомляється, що концепт має втілитися в життя до 2030 року до закінчення терміну експлуатації Міжнародної космічної станції.

Нагадаємо, дизайнер Ентоні Глассон зі студії M51 продемонстрував концепт люкс-яхти під добре знайомою всім шанувальникам серіалу «Стар Трек» назвою «Ентерпрайз».

Коменти