Після 13 років очікування, Google Authenticator нарешті додав те, чого не вистачало користувачам: синхронізацію акаунтів. Відтепер акаунти для кодів двохфакторної (або мультифакторної) автентифікації будуть зберігатися у обліковому записі Google, і після зміни телефону та входу до акаунту, вони одразу стануть доступними на новому пристрої.

Раніше для переносу акаунтів потрібно було вимикати кожен із них окремо, а далі повторно налаштовувати на новому пристрої, або користуватися кодами відновлення. В будь-якому разі, синхронізація суттєво спростить процес зміни пристрою.

Відтепер, при втраті смартфону, відновлення акаунтів для генерації MFA кодів стане дуже простим. Як у конкурентів, що давно мають таку функцію.

Інші популярні додатки для генерації кодів MFA/2FA вже давно мають функцію синхронізацію, серед конкурентів Google Auth є такі додатки, як Authy та Duo. Також генератори MFA є у всіх найпопулярніших менеджерах паролів, як-от Bitwarden або LastPass. З якої причини Google Auth не мав такої функції, невідомо, але додаток почав роботу ще 2010 року.

Одним із головних запитів від користувачів, що ми отримували протягом багатьох років, була складність налаштування після втрати або крадіжки смартфону з Google Authenticator

Крістіан Бренд із Google

Оскільки одноразові коди в Google Authenticator зберігалися лише на самому пристрої, втрата цього пристрою означала, що користувач втрачав можливість генерувати коди входу до сервісів із налаштованим 2FA і був вимушений відновлювати їх та налаштовувати знову. Або перейти врешті на Authy.

Щоби ввімкнути хмарну синхронізацію кодів MFA, потрібно оновити програму Google Auth до останньої версії.

Раніше ми писали про те, що пошуковик Google отримає вбудований розмовний штучний інтелект.

Засновник і керівник видання Tokar.ua. Програміст, адміністратор української Вікіпедії.

Коменти