Великій Британії потрібна «суверенна» технологія ШІ, що зробить країну «глобально конкурентоспроможною». Вона стимулюватиме економіку та унеможливить етичні й технічні пастки, пов’язані з використанням штучного інтелекту. Задля створення робочої групи з розробки фундаментальних моделей ШІ прем’єр-міністр країни Ріші Сунак і міністр технологій Мішель Донелан виділять додаткове фінансування в £100 млн.

Про це йдеться на сайті британського уряду.

Наразі в бюджет Великої Британії вже закладено біля £900 млн на придбання суперкомп’ютера та спеціальних дослідницьких ресурсів у галузі ШІ. Повідомляється, що новостворена команда розробників буде звітувати безпосередньо прем’єр-міністру та міністру з питань технологій. З її головою визначаться вже влітку.

На думку Донелана, створення надійного штучного інтелекту дасть країні перевагу в галузі нових технологій. ШІ допомагатиме у створенні новітніх методів лікування, наданні державних послуг та боротьбі зі зміною клімату.

Слід відзначити, що в столиці Великобританії вже працює команда Google DeepMind, що займається передовими дослідженнями у галузі ШІ.

Нагадаємо,  Ілон Маск планує створити конкурента ChatGPT від OpenAI. З цією метою він наразі зайнятий набором команди розробників.

Коменти