У пошуках методів переробки нерозкладних відходів вчені Університету Кітакюсю придумали спосіб, як застосовувати використані підгузки.

Дослідження науковців у цій царині допомогло вирішити відразу дві наболілі проблеми. Йдеться  про захист навколишнього середовища від забруднення одноразовими використаними підгузками й відкриття альтернативного способу виготовлення бетону.

Дослідники тестували зразки бетону, що складалися з цементу, гравію, води й піску, у яких частина піску була замінена на вимиті, висушені й подрібнені використані підгузки. Через 28 днів їх витримання для затвердіння з’ясовувалося, який максимальний тиск вони здатні витримати. Після цього підраховувалася кількість піску, яку можна замінити відходами від підгузків.

Було встановлено, що для формування колон і балок у триповерховому будинку можна 10% піску замінити на використані підгузки. В одноповерховій будівлі ця частка складала вже 27%, а при створенні перегородок зростала до 40%. Щодо влаштування підлоги й садового мощення, то у будівельному розчині можна замінити 9% піску.

Нагадаємо, Європейське космічне агентство (ESA) працює над проектом космічної сонячної електростанції. Такі проекти здатні мінімізувати шкідливі викиди в навколишнє середовище і, відповідно, негативний вплив на екологію.

Коменти