Заявку Neuralink щодо початку випробувань на людях прототипу мозкового чипа схвалено Управлінням з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів та медикаментів США (FDA).

Про це компанія оголосила  в Twitter.

Компанія Ілона Маска планує застосовувати BCI (інтерфейс мозок-комп’ютер) у медичній і терапевтичній галузях, зокрема для реабілітації після інсульту й травм спинного мозку, а також для нейронного управління протезами й роботи зі спогадами.

Ілон Маск раніше анонсував позитивне рішення вже навесні, попри отриману в лютому 2022 року заборону від FDA щодо випробувань мозкового чипу на людях. Проте компанії Neuralink відмовили у проханні розпочати випробування на людях. FDA пояснювала відмову питанням безпеки. Як відомо, тестування чипів BCI на тваринах, засвідчило, що піддослідні страждали й помирали. Протягом всього часу випробувань BCI загинуло понад 1500 тварин.

Також у FDA висловлювали побоювання, пов’язані з літієвою батареєю пристрою. Йшлося про можливість «міграції крихітних дротів імплантату в інші ділянки мозку». Крім того не було вирішено питання «чи можна і як саме видалити пристрій, не ушкоджуючи мозкову тканину».

Наразі дозвіл FDA отримано, однак інформації щодо того, що Neuralink шукає добровольців для початку випробувань не оприлюднювалося.

Коменти