Вчені з Університету Ватерлоо презентували новий вид штучної пам’яті з використанням ШІ. Революційний метод програмування роботів стане в нагоді для людей з деменцією, а також допомагатиме всім, хто знаходиться в постійному пошуку загублених речей.

Про це йдеться на SciTechDaily.

Втілити винахід у життя вченим допоміг мобільний робот-маніпулятор  Fetch з камерою для сприйняття навколишнього світу. Розроблений дослідниками алгоритм виявлення об’єктів допоміг розробникам запрограмувати робота на відстеження й збереження в пам’яті  об’єктів, що потрапляють в об’єктив камери. Робот спроможний відрізняти об’єкти один від іншого і здатний фіксувати час і дату, коли певні предмети потрапляють у поле його зору.

Наступним кроком дослідників була розробка графічного інтерфейсу, який дає змогу користувачам обирати об’єкти, відстежувати які вони хочуть. Відтак, ввівши їх назви, можна шукати ці об’єкти в додатку для смартфона чи на комп’ютері а робот визначить, де й коли саме він востаннє спостерігав кожний об’єкт.

Тести засвідчили велику точність системи, відзначає видання.

Нагадаємо, розумного робота на ім’я Phoenix було створено канадським стартапом Sanctuary AI. Він має зріст 170 см при вазі у 70 кг та піднімає вагу до 25 кг!

Коменти