Стався витік внутрішніх документів Tesla за останні декілька років загальним об’ємом у 100 ГБ. Там йдеться про аварії, що пов’язані з фантомним гальмуванням і прискоренням. Також вони містять десятки тисяч скарг на функції автопілота.

Про це повідомляє німецьке видання Handelsblatt з посиланням на інсайдерів.

Журналісти переглянули 23 тис. внутрішніх файлів автогіганта. Серед них було понад 2400 скарг на необґрунтоване збільшення швидкості автопілота, понад 1500 скарг на проблеми з функцією гальмування, 1000 повідомлень про аварії, 3000 записів із запитом до системи допомоги водієві, де клієнти висловили занепокоєння щодо безпеки.

За словами головного редактора Handelsblatt Себастьяна Маттеса, команді з 12 журналістів знадобилося шість місяців, щоб зробити оцінку файлів. Видання Handelsblatt поспілкувалося з десятками клієнтів, про яких йдеться в файлах, та отримало підтвердження резонансної інформації.

Крім того журналісти натрапили на інструкції для співробітників, у яких йшлося про те, як спілкуватися з клієнтами. Співробітникам заборонялося передавати звіти чи текстові повідомлення про інциденти електронною поштою та у вигляді записів голосової пошти. Вони мали передавати інформацію клієнтам лише усно.

Tesla на запит журналістів коментарії надавати відмовилася. Радник компанії з судових спорів Джозеф Алм відзначив, що ці дані були викрадені й їх оприлюднення в ЗМІ є неприпустимим.

Нагадаємо, відкликання майже всіх проданих у Китаї електромобілів від американської компанії Tesla викликано несправністю систем гальмування та прискорення. Йдеться про більш ніж 1,1 млн. авто, що були вироблені на заводі в Шанхаї чи імпортовані в КНР з початку 2019 до квітень 2023 року.

Коменти