У разі недотримання нових правил про боротьбу з дезінформацією, Європейський Союз заборонить соціальну мережу Twitter. Про це йдеться в заяві міністра цифрового переходу і телекомунікацій Франції Жана-Ноеля Барро, оприлюдненій на сайті francetvinfoє.

Twitter буде заборонено в Європейському Союзі, якщо він не відповідатиме нашим правилам.

Жан-Ноель Барро.

До того з’явилося повідомлення комісара ЄС із питань внутрішнього ринку Тьєррі Бретона щодо виходу Twitter з добровільної угоди Європейського Союзу про боротьбу з дезінформацією в інтернеті.

Відомо, що з 25 серпня 2023 року в Євросоюзі набуває чинності закон про цифрові послуги. Серед його вимог передбачається  зобов’язання щодо видалення незаконного контенту й заборона реклами, що орієнтована на неповнолітніх. Платформи, які не дотримуватимуться цих правил, будуть оштрафовані на суму до 6% від обороту.

Барро відзначив важливу роль Twitter у публічних дебатах та зауважив, що розповсюдження дезінформації у соцмережі є загрозою демократії. Він заявив, що прагне до того, «щоб Twitter відповідав цим європейським правилам до 25 серпня, інакше він більше не буде бажаним у Європі». Його можуть заблокувати у випадку повторного порушення, підкреслив міністр.

Нагадаємо, на тлі кампанії з підпискою на Twitter Blue та видаленням синіх галочок у користувачів, що  її не оплатили, непомітно зникла позначка «державне фінансування» з облікових записів російських та деяких китайських ЗМІ. Саме такою позначкою у соцмережі маркували канали, які фінансує уряд росії та Китаю. Наразі розповсюджувати дезінформацію в соцмережі їм буде значно простіше, бо користувачі не знатимуть, новин з яких саме джерел вони отримують.

Коменти