Американські вчені з Каліфорнійського університету в Сан-Дієго винайшли насадку на смартфон, за допомогою якої можна вимірювати артеріальний тиск. Гаджет-насадку під назвою BPClip можна роздрукувати на 3D-принтері.

Про це йдеться  на New Atlas.

Кліпса BPClip встановлюється на смартфоні так, щоб її отвір опинився над об’єктивом камери. При цьому її світловод закриває спалах. Для вимірювання тиску користувач притискає кінчик пальця до отвору кліпси. Пружина всередині гаджету забезпечує опір, дозволяючи знімати показання натискань із різною силою.

Знімок пальця виглядає як червона крапка. Її розмір збільшується при зростанні тиску. Яскравість крапки змінюється в залежності від обсягу крові, що надходить до пальця. За  розміром і яскравістю червоної крапки гаджет визначає систолічний і діастолічний артеріальний тиск користувача.

Випробування BPClip, як стверджують розробники, довели, що точність вимірювання відповідає вимірюванню тиску традиційним тонометром. При цьому ціна пристрою складає лише 80 центів.

Нагадаємо, разом із запуском смартфона Pixel 7a Google запровадила новий фірмовий рінгтон для телефонів на базі мобільної ОС Android. Відтепер там звучатиме соло саксофону у стилі мелодій відомого американського музиканта Kenny G.

Коменти