Всі дані користувачів сервісу Super VPN потрапили у вільний доступ. Не захищену паролем базу даних на 133 ГБ, яка складається з понад 360 млн записів щодо клієнтів популярного VPN-сервісу Super VPN, виявив в мережі дослідник з кібербезпеки Джеремі Фаулер.

Про це йдеться у його блозі на VPNMentor.

У вільний доступ потрапили адреси електронної пошти та посилання на сайти, якими користувалися клієнти сервісу. Також оприлюднені списки серверів, до яких вони підключалися, їхні унікальні ідентифікатори, секретні ключі й моделі пристроїв, що використовувалися.

Фаулер висловив сумнів щодо прозорості й безпеки сервісу, яким користується численна аудиторія. Тільки в магазинах додатків App Store та Google Play Super VPN сервіс має понад 100 млн. завантажень.

Компанія не надає конкретної інформації про своє місцезнаходження на веб-сайті, що викликає побоювання з приводу прозорості та безпеки цього безкоштовного VPN-сервісу.

Джеремі Фаулер.

Раніше ми повідомляли, що популярність VPN-ресурсів стрімко зросла в росії після 24 лютого.

Нагадаємо також, що уряд США з початку війни в Україні значно збільшив фінансування трьох VPN-сервісів, завдяки яким росіяни можуть обійти заборони, введені путінським режимом, і отримати доступ до західних ЗМІ.

Коменти