З глобальним забрудненням довкілля борються у світі на всіх рівнях — від великих компаній до невеликих спільнот. Вторинна переробка — одна із рішень, з допомогою якого скорочується виробництво, знижується викид парникових газів у повітря. Під час ремонту у квартирі утворюється достатньо будівельного сміття, вивезти яке допоможуть виконавці, які відвезуть його на переробку для виготовлення будівельних сумішей. Це найкращий варіант для утилізації без забруднення природи.

Які проблеми вирішує вторинна переробка

Не варто плутати переробку з утилізацією. В результаті повторної обробки матеріалів створюються нові ресурси: енергія, тепло, нові вироби. Тому вторинна сировина вирішує певні проблеми, пов’язані з екологією:

  • скорочується виробництво нових матеріалів із нуля;
  • знижується викид продуктів горіння під час утилізації;
  • мінімізується кількість парникових газів.

Крім того, немає необхідності в полігонному похованні, яке вважається одним із найбільш руйнівних рішень для екології.

Етапи вторинної переробки

Технологія виробництва вторинної сировини виконується у кілька етапів. У них входять:

  1. Збиранння. Для початку складається сировина, яка накопичується в тій кількості, яка необхідна для запуску обробки та виробництва.
  2. Сортування. Відходи відбираються за своїми фізичними ознаками: складом, кольором, властивостями, станом.
  3. Обробка. На цьому етапі за допомогою спеціального обладнання та технологій змінюється хімічна, біологічна та фізична формула для подальшої експлуатації матеріалу.
  4. Утилізація. Виробничий процес не може працювати без відходів, тому потрібна деяка утилізація залишків після вторинної обробки.
У рециклінгу беруть участь різні матеріали: папір, скло, полімери, деревина, будівельне сміття.

Кожному матеріалу властиві свої характеристики, які активно використовуються під час створення нової сировини.

Чому вторинна переробка корисна для екології

Виробництво, орієнтоване на вторинну сировину — це не тільки економічно вигідний захід, а й корисний для довкілля. Назвемо три фактори, чому переробка приносить користь:

  1. Очищення повітря. При спалюванні сміття в атмосферу потрапляє понад 250 шкідливих хімічних речовин. У тому числі чадний газ, ртуть, фенол. Їхня концентрація в атмосфері викликає ряд невиліковних хвороб, впливає на загальний стан екології на планеті. Виключивши такий метод, як спалювання за допомогою вторинної переробки, мінімізується викид цих речовин, в результаті екологія страждає набагато менше від виробничих процесів.
  2. Відновлення природних ресурсів. Для більшості матеріалів використовуються природні ресурси. Їх стає дедалі менше, через що страждає екологія, природа і вся планета загалом. Вторинна переробка сприяє збереженню дерев, рослин та тварин, створюючи нову сировину з відходів.
  3. Бізнес-вигода. Займатися вторинною сировиною сьогодні вигідно. Купуючи відходи за мінімальною ціною, підприємство отримує цінний матеріал для отримання нової сировини методом зміни його фізико-хімічних властивостей. Надалі отриманий матеріал легко реалізувати на ринку, який лояльний до вторинної сировини, як екологічного за своїм походженням.

Вивіз будівельного сміття за допомогою професіоналів – лише перший крок до відновлення екології, турботи про природу.

Засновник і керівник видання Tokar.ua. Програміст, адміністратор української Вікіпедії.

Коменти