Компанія Ascento розробила автономні патрульні роботи – Ascento Guards. Завдяки колесам вони можуть пересуватися по великих промислових об’єктах. Також виконують повторювані завдання (перевірку периметра) і, в разі загрози безпеці – надсилають попередження охоронцям.

Крім того, роботи можуть шукати отвори у парканах, сканувати теплові аномалії, перевіряти чистоту парковок, виявляти затоплення або пожежі.

Швейцарська компанія заявляє, що з початку цього року вони подолали 3 000 кілометрів для забезпечення безпеки.

Гендиректор компанії Алессандро Морро каже, що Ascento отримала “сотні запитів” на використання роботів у різних галузях. Безпека зацікавила їх, оскільки це трудомістка галузь з великим дефіцитом робочої сили.

Команда навіть влаштувалася на роботу охоронцями, щоб перевірити ідею і підтвердити, що їхній робот може виконувати всі перевірки і контроль, які виконує людина.

Роботи та програмне забезпечення Ascento тепер пропонуються на погодинній основі для великих приміщень і співпрацюють з охоронними компаніями.

Етичний кодекс компанії Ascento передбачає, що її роботи не мають фізичного контакту з людьми. Компанія також підписала відкритий лист від Boston Dynamics, в якому йдеться про те, що роботи загального призначення не будуть озброєні.

“З нашою технологією ми можемо працювати значно економніше і ретельніше, оскільки машини не втомлюються від повторюваних завдань”, – каже Морро. Він додав, що робота в тандемі з людьми-охоронцями також допомагає вирішити такі проблеми, як висока плинність кадрів і низька рентабельність охоронних компаній.

Нагадаємо, вчені з Університету Ватерлоо презентували новий вид штучної пам’яті з використанням ШІ. Революційний метод програмування роботів стане в нагоді для людей з деменцією, а також допомагатиме всім, хто знаходиться в постійному пошуку загублених речей.

Коменти