Coca-Cola випустила лімітований тираж Coca-Cola Y3000 Zero Sugar, який створили разом зі штучним інтелектом. Його назва нагадує про майбутній 3000 рік, а реклама покладається на зображення, створені штучним інтелектом Stable Diffusion.

Втім ця модель ШІ є суперечливою. Вона генерує зображення шляхом збирання сотень мільйонів творів в інтернеті, які захищені авторським правом. Наразі навіть триває судова суперечка, пов’язана з порушенням авторських прав.

Втім у рекламних матеріалах Coca-Cola немає жодного натяку на цю суперечку.

«Ми сподіваємося, що Coca‑Cola буде такою ж актуальною та освіжаючою у 3000 році, як сьогодні, тому ми поставили перед собою завдання вивчити концепцію того, якою може бути смак Coca‑Cola з майбутнього», – так у пресрелізі описала концепцію старша директорка із глобальної стратегії Coca-Cola Оана Влад.

ШІ Stable Diffusion залучений у рекламній кампанії до розробки графіки. А також за допомогою нього ймовірно розробленй QR-код, під час сканування якого користувачі переносяться до «Coca‑Cola Creations Hub». Він обробляє фото та перетворює їх у футуристичний вигляд. Тобто база фотографій для розвитку цієї моделі ШІ може тільки зростати.

Фото – Coca-Cola

Coca-Cola повідомляє, що версія нової газованої води з нульовим вмістом цукру, доповнена ШІ, буде доступна протягом обмеженого часу на «вибраних ринках». Включно з США, Канадою, Китаєм, країнами Європи та Африки.

Нагадаємо, компанія Microsoft звернулася до федерального уряду США із закликом створити відомство, яке займатиметься регулюванням штучного інтелекту.

Коменти