Соцмережа Х продовжує забирати більше часу для того, щоб перейти за посиланням на платформу, яку Ілон Маск вважає конкурентом.

Аналіз The Markup показав, що X змушує користувачів чекати близько двох з половиною секунд, щоб отримати доступ до посилань на Facebook, Instagram, Threads, Bluesky і Substack.

Якщо клацнути на посилання в X, вас перенаправить  через скорочувальний засіб – t.co. Більшість сайтів так завантажуються протягом 30-40 мілісекунд. Платформи Meta, Bluesky та Substack займають у понад 60 разів більше часу.

Це не перший раз, коли X придушує конкурентів. У серпні аналіз, проведений The Washington Post, показав, що X відстрочив і інші соціальні медіа, і новинні організації, які Маск публічно та часто атакував. Серед постраждалих доменів були The New York Times і Reuters. Тоді користувачам доводилося чекати п’ять секунд, щоб отримати перенаправлення.

Після публікації аналізу X скасував обмеження на деяких сайтах. Принаймні на Times і Reuters.

Макс фон Тун, який досліджує питання антимонопольного законодавства та конкуренції, вважає уповільнення «антиконкурентною тактикою, спрямованою на підрив конкурентів X і утримання користувачів на своїй платформі».

Втім така поведінка може стати незаконною відповідно до Закону про цифрові ринки, постанови, яку ЄС запровадив для забезпечення чесної конкуренції. Якщо нечесність Х на ринку доведуть, то відповідні органи можуть оштрафувати соцмережу і змусити припинити таку практику.

У 2017 році дослідження Google показало, що повільне завантаження може зашкодити компаніям, які керують сайтами. Коли час завантаження сторінки збільшився від однієї до трьох секунд, ймовірність того, що користувачі покинуть посилання, зросла на 32 відсотки.

Нагадаємо, у передплатників X Premium тепер з’явилася можливість приховувати вкладку «Подобається» від інших користувачів.

Коменти