Сателіти залежать від радіочастотного спектру для зв’язку один з одним і з наземними станціями на Землі. Втім спектр — це обмежений ресурс, який схильний до перешкод. І ця проблема лише погіршується, коли на орбіту запускається все більше супутників.

Супутникові оператори дедалі більше стурбовані тим, що кількість космічних кораблів над одним регіоном Землі зростає і це створює більше перешкод для сигналу.

Щоб зменшити цей ризик, оператори зазвичай координують дії один з одним і укладають угоди, щоб забезпечити обмеження перешкод. Але координація між багатьма різними супутниковими операторами та відстеження цих угод є дорогим та трудомістким тягарем.

Компанія Magnestar запропонувала своє рішення — це програмна платформа під назвою 24/7x, яка проводить моделювання перешкод і виконує спеціальні обчислення, щоб переконатися, що радіочастотне середовище залишається чистим. Оператори можуть спілкуватися один з одним і надсилати дані вперед і назад стандартизованим автономним способом.

«Ця проблема буде тільки зростати, оскільки ми переходимо від 8000 супутників у космосі сьогодні до понад 100 000 супутників. Усунення перешкод і зіткнень сигналів у режимі реального часу – це те, до чого ми рухаємося як галузь, яку ми маємо хороші можливості вирішити», – кажуть у компанії.

Нагадаємо, на заклик Європейської комісії у космічній галузі має з’явитися супутникове угруповання, конкурентоспроможне до Starlink від SpaceX. Для цього оголошено про створення партнерства між компаніями Airbus Defense and Space, Eutelsat, SES і Thales Alenia Space.

Коменти