Останній дизельний автомобіль Volvo зійде з конвеєра «на початку 2024 року», повідомила компанія. Ще у 2017 році автовиробник заявив, що приблизно до цього часу припинить виробництво дизельних автомобілів.

Кілька років потому Volvo поставила більш амбітну мету, пообіцявши до 2030 року продавати виключно електромобілі.

«Всього чотири роки тому дизельний двигун був нашим хлібом з маслом у Європі», — йдеться у заяві Volvo. Відтоді дуже багато змінилося. У липні 2023 року гібридні та повністю електричні транспортні засоби становили більш ніж половину всіх продажів автомобілів у Європі, тоді як дизельні автомобілі становили лише 14% продажів за той самий період.

Хоча Volvo все ще виробляє автомобілі, які працюють на газі, компанія пообіцяла, що «більше не витрачатиме жодної крони з бюджету на дослідження та розробки на розробку нових двигунів внутрішнього згоряння».

Увага Tesla до електромобілів і скандал з викидами VW 2015 року, відомий як Dieselgate, були двома ключовими факторами, що спонукали Volvo до такого висновку.

Колишній генеральний директор Volvo Хакан Самуельссон сказав ще у 2017 році: «Ми повинні визнати, що Tesla вдалося запропонувати такий автомобіль, за яким люди шикуються в чергу. У цій зоні також має бути місце для нас, з високою якістю та привабливим дизайном».

Нагадаємо, оновлення Android Auto дозволяють здійснювати виклики Zoom у дорозі. Крім того, компанія Google розробила цифрові ключі, щоб блокувати авто з телефона.

Коменти