Згідно з новим аналізом веб-трафіку Bluesky і використання мобільних додатків, потенційний конкурент X досяг щоденного рекорду активних користувачів відразу після того, як Маск оголосив, що почне стягувати з усіх користувачів X невелику щомісячну плату за використання його послуг.

Маск 18 вересня пояснив, що для боротьби з «великими арміями ботів» на платформі буде потрібно платити за підписку на Х. Тим часом користувачам X, схоже, не сподобалися ці новини, оскільки вони призвели до стрімкого зростання показників Bluesky.

У Bluesky загалом було 53 585 нових реєстрацій до кінця наступного дня після заяви – 19 вересня. Це приблизно 5% від всієї бази користувачів Bluesky, яка налічує приблизно 1,13 мільйона облікових записів.

Аналітична фірма Similarweb тепер підтверджує, що Android-додаток Bluesky мав півмільйона щоденних активних користувачів у день оголошення Маска, 18 вересня, і його трафік зріс ще більше – на 20,6%.

Тим часом додаток Bluesky відвідувало понад 775 000 відвідувачів щодня, що на 30% більше, ніж днем раніше. Ця цифра перевищує і кількість користувачів, які Bluesky бачив 1 липня 2023 року — після чергової суперечки X, коли сервіс наклав тимчасові обмеження на кількість Твітів, які користувачі могли переглядати.

Такий потік нових користувачів навіть змусив Bluesky на деякий час припинити реєстрацію нових користувачів, оскільки сайт постраждав під напливом трафіку.

Але цікаво, що інший конкурент Х – Threads від Meta великого сплеску підписників у ці дні не мав.

Bluesky залишається соцмережею, доступ до якої можна отримати лише за запрошенням, якби не це обмеження, можливо, пік підписників 19 вересня міг бути ще вищим.

Втім політика Bluesky залишається незмінною, і він досі обмежує підписників, аби всередині сформувалося своє вузьке ком’юніті.

Нагадаємо, кількість користувачів Bluesky сягнула 1 мільйона. Для програми, в яку можна потрапити лише за запрошенням – це стало важливою цифрою.

Коменти