Один із найбільших постачальників стокових зображень, редакційних фотографій, відео та музики  Getty Images оголосив про запуск генеративного художнього інструменту штучного інтелекту, який, як стверджується, є «комерційно безпечнішим», ніж інші конкуруючі рішення на ринку.

Інструмент під назвою Generative AI від Getty Images, створений на основі моделі ШІ від Nvidia. Він навчений на частині величезної бібліотеки Getty (це приблизно 477 мільйонів ресурсів). Подібно до популярних платформ перетворення тексту в зображення, як-от OpenAI’s DALL-E 3 і Midjourney, інструмент Getty відтворює зображення з текстових описів зображень або підказок — наприклад «фото піщаного тропічного острова, заповненого пальмами».

За словами Getty, клієнти, які створюють і завантажують візуальні матеріали за допомогою цього інструменту, отримають стандартну безкоштовну ліцензію Getty, яка включає відшкодування — тобто захист від позовів про авторські права — і право на «постійне, всесвітнє, невиключне» використання на всіх носіях.

Але оскільки бібліотека Getty включає зображення публічних діячів, у компанії кажуть, що введено гарантії, аби запобігти використанню інструменту для дезінформації. Наприклад, інструмент не дозволить клієнту створити фотографію Джо Байдена перед Білим домом. Усі зображення, створені інструментом, містять водяний знак про те, що створені ШІ.

«Ми наполегливо працювали над розробкою відповідального інструменту, який дає клієнтам впевненість у візуальних ефектах, створених генеративним штучним інтелектом для комерційних цілей», — заявив у прес-релізі Крейг Пітерс, генеральний директор Getty Images.

Члени Getty, чиї роботи використовуються для навчання основної моделі, отримають компенсацію. Getty також поділиться доходами, отриманими від інструменту, як сказано, розподіляючи як пропорційну частку для кожного файлу, так і частку на основі традиційного доходу від ліцензування.

«Кожного року ми будемо ділитися доходами, отриманими від цього інструменту, з учасниками, чий контент використовувався для навчання генератора штучного інтелекту», — повідомив представник Getty. «Буде встановлена формула, заснована на низці різних факторів, і, відповідно, кожен учасник отримуватиме різні виплати у зв’язку з інструментом».

Інструмент можна ввімкнути на сайті Getty або інтегрувати в програми та сайти через APІ.

Ціна на нього буде окремою від стандартної підписки на Getty Images і залежатиме від оперативного обсягу.

Нагадаємо, Microsoft випустив оновлення Windows 11. Воно включає нову функцію Windows Copilot на основі штучного інтелекту, перероблений File Explorer, нову функцію Ink Anywhere для користувачів пера, значні вдосконалення програми Paint.

Коменти