Додаток Google Podcasts припиняє роботу у наступному році. Додаток існує з 2018 року, але він ніколи не наближався до такої популярності, як конкуренти Overcast, Spotify і нещодавно вдосконалений Apple Podcasts.

Весь сервіс перенесуть у YouTube і його супутню програму YouTube Music.  YouTube уже є популярним місцем для шанувальників подкастів. Відповідно до статистики, YouTube обслуговує 23 % слухачів подкастів у США. З іншого боку, на Google Podcasts припадає лише 4% слухачів.

YouTube оголосив, що у 2024 році планується значне збільшення «інвестицій у подкасти», відразу після того, як материнська компанія Alphabet запропонує спеціальний додаток Google. Схоже, YouTube Music отримає левову частку цих інвестицій.

Компанія також обіцяє розширити можливість прослуховування подкастів у більшій кількості місць, заявляючи, що вони будуть доступні «всюди, де слухачі YouTube Music вже споживають свій улюблений вміст — у фоновому режимі, в машині, офлайн тощо».

Що стосується поточних користувачів Google Podcasts, то буде «простий інструмент міграції», який допоможе з переходом на YouTube Music. Також можна буде вручну додавати канали подкастів у свою бібліотеку YouTube Music. Компанія навіть оголосила про варіанти додавання поточних підписок на подкасти на конкуруючих платформах, якщо ви просто хочете почати все заново.

Ще в квітні додаток YouTube Music запустив можливість переглядати та слухати подкасти, не вимагаючи платної підписки, хоча вам все одно доведеться страждати від нескінченної реклами. Подкасти в YouTube Music уже мають повний спектр функцій, із завантаженнями в режимі офлайн, фоновим відтворенням і можливістю перемикання між аудіо- та візуальним контентом.

Нагадаємо, YouTube переніс подкасти до окремого розділу. Цей крок робить його гідним конкурентом Spotify та Apple Podcasts.

Коменти