Виробництво цементу займає близько 8% викидів вуглекислого газу в усьому світі. Уникнути цього забруднення непросте завдання, особливо тому, що бетон є найбільш споживаним матеріалом у світі після води. Безліч стартапів шукають правильний рецепт виробництва бетону без викидів вуглекислого газу. І Microsoft хоче бути покупцем.

«Щось, що ми можемо зробити прямо зараз і ми робимо прямо зараз, — це робити покупки. Ви знаєте, постачальник бетону А може мати нижчий вміст вуглецю, ніж постачальник бетону Б», — розповідає старший директор з досліджень центрів обробки даних Microsoft Шон Джеймс.

«Ми вважаємо, що індустрія центрів обробки даних може стати лідером решти будівельної індустрії у впровадженні цих речей».

Microsoft випробовує такі бетонні суміші, які, як сподіваються, призведуть до удвічі менших викидів вуглекислого газу, ніж традиційний бетон. У січні цього року за межами одного зі своїх центрів обробки даних компанія виливала різні види сумішей для твердіння в бетонні плити. Вони спостерігатимуть за плитами протягом наступних кількох місяців, щоб побачити, як вони покажуть себе у будівництві центрів обробки даних.

Як правило, цемент виготовляють шляхом розпалу печі, наповненої вапняком та іншими матеріалами. Процес створює викиди вуглекислого газу двома способами: через спалювання енергії для нагріву печі та через хімічну реакцію, яка відбувається під час нагрівання вапняку.

У Квінсі Microsoft випробовує кілька різних стратегій для зменшення цих викидів. Одну бетонну суміш виготовляють із золи з вугільних підприємств та інших видів промислових відходів.

Корпорація ще не знає, коли і чи будуть ці матеріали готові стати будівельними блоками її центрів обробки даних. І навіть якщо вони пройдуть тест, основна частина викидів вуглецю центром обробки даних все одно походить від усієї енергії, яку використовують його сервери.

Але якщо пілотний проєкт буде успішним, це може допомогти Microsoft боротися із забрудненням принаймні однією ланкою в ланцюжку поставок. Раніше корпорація пообіцяла до 2030 року стати негативною вуглецевою системою, тобто поглинати більше діоксиду вуглецю, ніж викидає.

Нагадаємо, Microsoft звернулася до федерального уряду США із закликом створити відомство, яке займатиметься регулюванням штучного інтелекту.

Коменти