Корпорація та лабораторія дослідження штучного інтелекту OpenAI вивчає можливість створення власних мікросхем ШІ.

Reuters пише, що обговорення стратегій щодо чіпів штучного інтелекту в компанії тривають принаймні з минулого року, адже на ринку спостерігають дефіцит таких чіпів. OpenAI начебто розглядає низку стратегій серед яких придбання виробника чіпів AI або внутрішнє проєктування чіпів.

Гендиректор OpenAI Сем Альтман зробив придання чіпів пріоритетом компанії.

Наразі OpenAI, як і більшість його конкурентів, покладається на апаратне забезпечення на базі GPU для розробки таких моделей, як ChatGPT, GPT-4 і DALL-E 3. Здатність графічних процесорів виконувати багато обчислень паралельно робить їх придатними для навчання найбільш сучасних моделей ШІ.

Але наростаюча популярність генеративного ШІ створює дефіцит графічних процесорів. Найпопулярніші мікросхеми вже розпродані до 2024 року. Корпорація Майкрософт стикається з нестачею серверного обладнання, необхідного для роботи штучного інтелекту, настільки серйозно, що це може призвести до збоїв у роботі сервісів.

Аналіз, проведений аналітиком Bernstein Стейсі Расгон, показав, що якщо запити ChatGPT зростуть до десятої частки масштабу Пошуку Google, для підтримки роботи знадобляться приблизно 48,1 мільярда доларів графічних процесорів і близько 16 мільярдів доларів на рік.

Безперечно, OpenAI має сильну позицію, щоб інвестувати значні кошти в дослідження та розробки. Компанія, яка залучила понад 11 мільярдів доларів венчурного капіталу, наближається до 1 мільярда доларів річного доходу. Згідно з нещодавнім звітом Wall Street Journal, OpenAI розглядає можливість продажу акцій, у результаті чого його вартість на вторинному ринку може зрости до 90 мільярдів доларів.

Нагадаємо, ми писали як редакції у всьому світі впроваджують ШІ. Журналісти стурбовані ШІ в редакції, але він все-таки пробивається всередину

Коменти