Після семи років у космосі невеликий космічний корабель із зразками з астероїда Бенну приземлився в пустелі Юти наприкінці вересня. Після ретельно розроблених процедур, щоб запобігти забрудненню астероїдного пилу та каменів від життя на Землі, зразки були перенесені в чисту кімнату Космічного центру Джонсона в Х’юстоні два тижні тому.

Відтоді вчені досліджували частину матеріалу, зібраного поза основним контейнером, щоб отримати деякі початкові висновки. Вони оприлюднили деякі зі своїх перших даних.

Аналіз показав, що ґрунт із Бенну містить аж 10% води, а також близько 5—10% вуглецю.

Виявлення органічних речовин може дозволити вченим відповісти на запитання про те, як утворилися планети земної групи, такі як Земля та Марс.

Цілком імовірно, що мільярди років тому астероїди, подібні до цього, доставляли переважну більшість води, яка зараз знаходиться в океанах, озерах і річках Землі.

Зібравши підказки з астероїдного пилу — як його води, так і органічних молекул — вчені вважають, що вони зможуть краще зрозуміти, як Земля перетворилася з безлюдної грязьової кулі в світ, що кишить життям сьогодні.

“Це неймовірний матеріал”, – сказав Даніель Главін, співрозслідувач місії. «Він насичений органікою. Якщо ми шукаємо біологічно важливі органічні молекули, ми вибрали правильний астероїд і повернули правильний зразок. Це мрія астробіолога».

Коменти