Серед дебатів про небезпеку широкого розвитку штучного інтелекту, можливо, не помітили важливу проблему: величезну кількість енергії, необхідну для навчання моделей ШІ.

Дослідження свідчить про те, що до 2027 року індустрія штучного інтелекту може споживати стільки ж енергії, скільки й така країна, як Аргентина, Нідерланди чи Швеція.

Більше того, за оцінками дослідників, якби Google самостійно перевів увесь пошуковий бізнес на штучний інтелект, це б закінчилося використанням електроенергії еквівалентним споживанню електроенергії в Ірландії – 29,3 терават-годин на рік.

У 2021 році загальне споживання електроенергії Google становило 18,3 ТВт-год, причому 10–15% цього обсягу припадає на ШІ. Однак технологічний гігант швидко масштабує частину свого бізнесу, пов’язану зі штучним інтелектом, особливо завдяки запуску чат-бота Bard, а також інтеграції штучного інтелекту в свою пошукову систему.

Проте сценарій, передбачений дослідженням, передбачає повномасштабне впровадження штучного інтелекту з використанням поточного апаратного та програмного забезпечення, що навряд чи станеться швидко.

Хоча дослідження цілком гіпотетичне, воно проливає світло на часто невідомий вплив розширення масштабів технологій ШІ. Центри обробки даних уже використовують від 1 до 1,3% усієї світової електроенергії, і додавання штучного інтелекту до існуючих програм, таких як пошукові системи, може швидко збільшити цю частку.

Коменти