Казахстан підписав домовленість із компанією Starlink щодо підключення до супутникового інтернету 2000 шкіл у сільській місцевості країни. Про це заявив міністр цифрового розвитку країни Багдат Мусін.

Як зазначив міністр, у вересні віце-президент компанії Starlink Лорен Драєр познайомилася з президентом Казахстану Касим-Жомартом Токаєвим, що дало змогу підключити до супутникового інтернету першу партію з 10 сільських шкіл.

Про умови підписаної угоди та ціну за підключення міністр не повідомив. Підключення планують провести протягом 6 місяців з моменту підписання.

За даними Мусіна, Дрейєр підтвердила ці наміри компанії. Зараз, за даними казахстанських ЗМІ, сільські учні через проблеми з інтернетом зазвичай можуть вивчати інформатику лише в теорії. Тому підключення шкіл до швидкісного інтернету зможе суттєво спростити доступ школярів до інформації та, відповідно, підняти рівень освіти.

Так, у вересні в інтернеті з’явилося фото сільських вчителів із ноутбуками, що стояли на узбіччі дороги. За їхніми словами, інтернет працював лише там. Мова йшла про село Аккум Казигуртського району.

Фото з сайту otyrar.kz

Раніше ми писали про те, що Starlink 2024 року запустить стільниковий зв’язок.

Засновник і керівник видання Tokar.ua. Програміст, адміністратор української Вікіпедії.

Коменти