Автовиробник Tesla, який належить Ілону Маску, закликає адміністрацію Байдена прийняти жорсткіші стандарти економії палива, ніж пропонували регулятори.

Цей крок, ймовірно, роздратує автовиробників, таких як General Motors, Ford і Stellantis. Адже компаніям загрожує загальний штраф у розмірі 10,5 мільярдів доларів США за недотримання вимог. Компанії вже закликали регулятори пом’якшити свої дії.

Заклик Tesla – це ще один спосіб для компанії випередити своїх конкурентів. У листі до Національного управління безпеки дорожнього руху (NHTSA) Tesla заявила, що агентство має завершити розробку правил підвищення стандартів корпоративної середньої економії палива (CAFE) на 6% щорічно для легкових автомобілів і на 8% щорічно для вантажівок і позашляховиків.

Це більше порівняно з пропозицією NHTSA щодо 2% для легкових автомобілів і 4% для вантажівок і позашляховиків. Це мало би дозволити досягти середньої економії палива в 58 миль на галон до 2032 року.

Tesla стверджує, що її пропозиції «суттєво зменшать споживання енергії, пом’якшать зміну клімату».

У листі Tesla згадує і про власні технологічні можливості нагадуваннями про те, що запропоновані нею стандарти палива призведуть до кращих кліматичних результатів.

Минулого місяця більшість інших автовиробників назвали пропозиції NHTSA необґрунтованими і вимагали перегляду.

Нагадаємо, Tesla досягла рекордних 430,000 виготовлених автомобілів у третьому кварталі 2023 року.

Коменти