Вже 8 років в Україні працює школа програмування Ш++, в якій навчають безкоштовно. Тут кожен має шанс стати розробником з нуля за 7-8 місяців — під менторством айтівців-практиків.

Ш++ — це волонтерський самоорганізований проєкт. Його місія – поширювати доступність якісної освіти для тих, хто прагне розвиватися в ай-ті й змінювати своє життя. Навчання в школі відбувається без будь-яких фінансових зобов’язань.

Весь шлях від початківця до джуна в Ш++ можна пройти менше, ніж за рік:

  • три місяці на основному курсі “Computer Science” (адаптований Стенфордський курс)
  • і близько 4 місяців на профільному курсі, який студент обирає самостійно.

Для дорослих від 17 років навчання відбувається онлайн у форматі один на одиніз викладачем. Це передбачає активну комунікацію студентів: щотижня вони перевіряють домашні завдання одне одного. Така методика, окрім технічних знань, прокачує софт-скіли з уміння грамотно виражати думки, переконувати, домовлятися і слухати інших.

Нові групи на курсі “Computer Science” стартують щомісяця. Наступний старт вже 29 жовтня. Щоб потрапити на курс, необхідно зареєструватися на порталі школи і скласти простий вступний іспит. Для цього потрібні базові знання з програмування (умови, цикли, функції, масиви та рядки).

Для тих, хто починає з нуля, школа пропонує пройти курс Zero. Він не обов’язковий і не має дедлайнів, проте з його допомогою можна підготуватися до вступного іспиту на основний курс “Computer Science”.

Засновник і керівник видання Tokar.ua. Програміст, адміністратор української Вікіпедії.

Коменти