Міністерство економіки України представило демоверсію проєкту з розмінування території України, яка базується на data-орієнтовному підході. Її представили на Першій Міжнародній донорській конференції з гуманітарного розмінування України

Допомагатиме втілити задумане американська технологічна компанія Palantir, яка спеціалізується на аналітиці великих даних.

«Завдяки штучному інтелекту ми аналізуватимемо big data, щоб ухвалювати якісні рішення, розставляти пріоритети, достеменно розуміти потреби і те, які ресурси потрібно залучати, щоб швидше  розмінувати українські землі», – розповіла Міністерка економіки України Юлія Свириденко.

За її словами, система зможе проаналізувати дані щодо потенційно замінованих територій, поєднати їх із даними з додаткових джерел, наприклад, щодо обʼєктів соціальної чи критичної інфраструктури та сформувати варіанти більш пріоритетних шляхів розмінування.

Упровадження інформаційної системи дозволить оперативно аналізувати рішення та дії у сфері гуманітарного розмінування, корегувати їх, удосконалювати підходи до очищення українських земель, покращувати та прискорювати процеси.

Коменти