У вівторок десятки штатів подали до суду на Meta, звинувативши компанію в тому, що вона ставить прибуток вище безпеки своїх молодих користувачів.

У позові, поданому до федерального суду Каліфорнії, стверджується, що Meta незаконно ввела громадськість в оману щодо шкоди підліткам від Facebook і Instagram. Йдеться про те, що бізнес-модель Meta орієнтована на проведення на платформі максимальної кількості часу і це шкодить психічному здоров’ю молодих людей.

«Протягом останнього десятиліття, — йдеться в позові, — Meta суттєво змінила психологічну та соціальну реальність покоління молодих американців». У скарзі стверджується, що Meta свідомо розгорнула функції, які сприяють шкідливій поведінці молодих користувачів. У тому числі компанію звинувачують у впливі лайків та у шкідливому вмісті із популяризацією неправильного харчування.

Водночас Мета ці звинувачення заперечує: «Ми поділяємо прагнення генеральних прокурорів надавати підліткам безпечний, позитивний досвід в Інтернеті, і вже запровадили понад 30 інструментів для підтримки підлітків та їхніх сімей».

Нагадаємо, Google доведеться заплатити понад 1 мільйон доларів керівниці, яка стверджувала, що компанія дискримінувала її за статтю.  

Коменти