Дослідження, опубліковані у журналі Nature, показують, що ядро Марсу менше і щільніше, ніж вчені припускали раніше. А також воно оточене розплавленим каменем. Це останні дані посадкового апарату NASA InSight. Вони допомагають прояснити плутанину, щодо внутрішнього складу Марсу.

У 2018 році вчені, орієнтуючись на записи сейсмічних хвиль з Марсу, виявили, що радіус ядра приблизно 1 118-1 149 миль.

Втім у 2021 році у Марс врізався метеорит, і InSight зафіксував інші сейсмічні хвилі. Вони довели, що радіус ядра становить приблизно 1 013-1 060 миль. Команда дослідників вважає, що це приблизно половина радіуса всієї червоної планети.

Крім того, виявилось, що ядро щільніше, ніж думали раніше. А ще оточене шаром розплавлених силікатів розміром близько 90 миль. Цей шар і створив раніше ілюзію того, що ядро більше.

За словами Ведрана Лекіча з Університету Меріленда, шар слугує «покривалом» для ядра, яке «концентрує радіоактивні елементи». Вивчення цього може допомогти вченим знайти відповіді про формування Марса та відсутність на ньому активного магнітного поля.

Нагадаємо, Місяць може виявитися старішим на 40 мільйонів років, ніж ми думали. Нові мікроелементи, знайдені на супутнику, вказують на його старший вік

Коменти