Американська група дослідників IPVM звинуватила китайську фірму Hikvision у розробці технології для визначення студентів-мусульман, які дотримуються посту під час Рамадану, аналізуючи їхні харчові звички. Hikvision визнала, що уклала контракт на розробку проекту “Smart Campus” для університету Міньцзян, але спростувала звинувачення у використанні своїх технологій для виявлення етнічних меншин.

Про це повідомляє Безпека Медіа.

За контрактом вартістю $9 млн, компанія мала створити систему, здатну збирати детальну інформацію про студентів, в тому числі їхні повсякденні звички та політичні погляди. У документації до контракту також було зазначено про можливість виявлення студентів, які дотримуються релігійного посту.

Китай давно критикують за порушення прав мусульманських меншин. Такі дії місцевої влади можуть погіршити ситуацію для мусульманських студентів, особливо в регіонах, де, як у Сіньцзяні, державним службовцям, студентам та вчителям забороняють дотримуватися посту.

Раніше Hikvision вже звинувачували у розробці технологій для ідентифікації уйгурів, мусульманської групи в Китаї. Компанія підтвердила це, але заявила, що така функція була відключена у 2018 році.

Коменти