Розвиток штучного інтелекту та занепокоєння щодо його безпеки продовжують зростати. Американська електронна корпорація IBM і компанія Meta оголосили про створення AI Alliance, який спрямований на регулювання розробників моделей ШІ. Частково ця робота включатиме зусилля спрямованні на контроль за розширенням кількості моделей штучного інтелекту з відкритим вихідним кодом.  

«Ми вважаємо, що краще, коли штучний інтелект розробляється відкрито — більше людей можуть отримати доступ до переваг, створювати інноваційні продукти та працювати над безпекою», — сказав президент відділу глобальних справ Meta Нік Клегг. «Ми з нетерпінням чекаємо співпраці з партнерами, щоб просувати найсучасніші технології у штучному інтелекті та допомагати всім будувати відповідально».

У своєму повідомленні AI Alliance заявив, що він забезпечить відповідальність за створення систем ШІ.

Серед інших ініціатив він також планує зосередитись на безпеці та прозорості, включаючи створення освітніх ресурсів, які інформуватимуть громадськість та політиків про аспекти штучного інтелекту. До IBM і Meta приєдналися понад 50 організацій і освітніх організацій по всьому світу, таких як Intel, NASA, Cleveland Clinic і Єльський університет.

Коменти