Внаслідок кібератаки з використанням програми-вимагача Rhysidia Британська бібліотека і досі перебуває у своєрідному доцифровому стані. Її онлайн-каталоги не використовуються, доступ до колекцій сильно обмежено, а виплати авторам за право публічного прокату призупинені аж до повного відновлення пошкоджених систем.

Щоразу, коли книгу нині живого автора беруть у бібліотеці, він отримує 13 пенсів за PLR (право публічного прокату) – однак загалом сума виплат не перевищує 6600 фунтів на рік. Для таких авторів, як Річард Осман чи Джоан Роулінг, ці кошти можуть здатися краплею в морі, однак для менш відомих (але не обов’язково гірших) письменників, чиї заробітки різко знизилися і становлять в середньому 7000 фунтів на рік, це могло би бути дуже суттєвою підтримкою. Особливо з огляду на те, що видавці часто укладають угоди так, що навіть автори бестселерів роками не можуть отримати роялті.

Представник Британської бібліотеки заявив, що у них є мета – відновити платежі PLR до кінця 2024 року, і вони досягають в цьому значного прогресу, «усвідомлюючи важливість цих коштів для авторів, ілюстраторів, перекладачів, редакторів і всіх, хто робить внесок у створення книги».  

Читайте також Велика Британія запровадить нові правила для сайтів

Літературний редактор.

Коменти