Слідом за іншими технологічними гігантами, компанія Amazon прагне оптимізувати (чи, простіше кажучи, скоротити) свої витрати. Звільнивши нещодавно 35 % штату Twitch (сервіс для відеотрансляцій у режимі реального часу), Amazon взялася за стримерів – їхній заробіток від кожної передплати на Twitch зменшиться.

Кожен учасник Amazon Prime може перекинути свою передплату улюбленому стримеру Twitch без додаткових витрат. Відколи 2016 року стартувала ця програма, від передплат на Twitch Prime стримери отримували ту саму суму, що й від базової передплати. Однак з червня 2024 року ця модель зміниться на фіксовану ставку, з виплатами, які залежатимуть від місцеперебування передплатника Prime (і від того, скільки він платить за Amazon Prime). Ден Кленсі, генеральний директор Twitch, каже, що доходи стримерів у більшості країн знизяться менш ніж на 5 %, але ця заява схожа на вимірювання середньої температури у лікарні. У США стример отримуватиме від передплати Prime $2,25 проти колишніх $2,50 (а це вже 10 %). Передплата на Prime від мешканця Великобританії принесе творцю $1,80, а від глядача з Туреччини – всього 9 центів.

Однак пан Кленсі пообіцяв, що інші способи заробітку на платформі, як-от програма Plus, яка відтепер буде дворівневою, чи анонсоване зняття обмежень на розподілення доходів (раніше, якщо стример заробляв на передплаті понад $100 тис, сума розподілялася за схемою 50 на 50, нині ж обіцяють схему 70 на 30 для всіх творців, незалежно від розміру прибутку) скоротять цей розрив до прийнятного рівня. Крім того, додав Ден Кленсі, попри масштабне звільнення персоналу, Twitch й досі збитковий, тому доводиться чимось жертвувати. І краще отримати щось, аніж нічого; краще скорочення виплат, аніж їх повна відсутність через припинення програми. З цією логікою важко не погодитись.              

Читайте також NASA запускає свій стримінговий сервіс

Літературний редактор.

Коменти