У своєму звіті дослідники з кібербезпеки Guardio Labs назвали соцмережу Telegram епіцентром кіберзлочинності, раєм для шахраїв та розсадником сучасних фішингових операцій. За малі гроші (а деколи й задарма) там можна знайти зразки шкідливого ПЗ, навчальні посібники з використання хакерських інструментів, і навіть найняти кіберзлочинців – якщо самі не хочете, або не можете бруднити руки. Кошторис масової фішингової атаки – усього $230, а зиск перевищує витрати щонайменше вдесятеро.

Створення «темних і добре змащених ланцюжків постачання інструментів і даних жертв», кажуть фахівці, поставлено у Telegram на потік. Хакери заводять власні Telegram-канали, де навчають новачків фішингу, діляться з аудиторією способами монетизації вкрадених даних, і рекламують ботів, які автоматизують процес створення фішингових сторінок, електронних листів та СМСок. Обмін рецептами хакерської «кухні» триває нонстоп, і якщо раніше такі оборудки відбувалися здебільшого у «тіні» даркнету, зараз для цього досить лише зайти в Telegram.

Детально описуючи інструменти та способи, до яких вдаються шахраї, кіберфахівці нагадують користувачам основні правила безпеки: багатофакторна автентифікація для всіх акаунтів, часта зміна складних паролів, використання менеджерів паролів, і, за можливості, ключів безпеки, пильність щодо сумнівних листів, відео, посилань, а також співпраця з правоохоронцями (в Україні це – Кіберполіція), якщо атака вже відбулася і втрачено гроші та/або дані. Ну й вельми непоганим рішенням було б узагалі відмовитися від користування Telegram. Бо проблеми у цієї соцмережі – не лише з хакерами.       

Дивіться також Співпраця з ФСБ та сервери на росії | Що не так із Телеграм

Літературний редактор.

Коменти