Згідно із дослідженням, проведеним компанією OpenAI, GPT-4 дав користувачам лише невелику перевагу перед звичайним пошуком в Інтернеті, коли йшлося про завдання, пов’язані з біологічною зброєю. Дослідження провела нова група готовності OpenAI з метою оцінки ризиків і потенційних зловживань інструментами генеративного ШІ.  

У дослідженні взяли участь 100 осіб, половина – експерти в галузі біології, інша половина – студенти, що вивчають біологію в коледжі. Їх рандомно розділили на дві групи: одна отримала доступ до спеціальної необмеженої версії просунутого чат-бота OpenAI GPT-4, друга могла користуватися лише звичайним інтернетом. Піддослідних попросили виконати п’ять дослідницьких завдань щодо створення біологічної зброї (приміром, покроково записати синтез вірусу Еболи). Точність, новаторство і повнота відповідей оцінювалися за 10-бальною шкалою.   

Учасники, що використовували GPT-4, давали детальніші відповіді, і показник точності був вищим як в експертів, так і в студентів. Однак дослідники з OpenAI назвали ці переваги «статистично незначущими», хоч і зазначили, що ChatGPT наблизив відповіді студентів «до базового рівня експертів», зокрема, з двох завдань: збільшення та формулювання (що саме збільшувалося і формулювалося, не повідомляється з міркувань безпеки). Утім, фахівці, не пов’язані з OpenAI, ставляться до цих результатів з певним скептицизмом, бо малоймовірно, що GPT-4, навчений на велетенських обсягах наукових даних, і здатний створювати відгуки про наукові роботи (та навіть виступати як співавтор у наукових дослідженнях) дає учасникам лише незначну перевагу проти, скажімо, Google.      

Літературний редактор.

Коменти